Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Vianoce 2022

 • ŠK Slovan Bratislava - FC Bazilej

  V spolupráci s obcou a športovým klubom sme sa dňa 13.10.2022 zúčastnili zápasu európskej konferenčnej ligy UEFA medzi Slovanom a Bazilejom. Je zrejmé, že cieľ bol splnený, nakoľko pohľady detí na 22 tisícový štadión boli neopísateľné. Množstvo detí majú za sebou neskutočný zážitok. Videli sme super atmosféru, veľa gólov a takmer plný "kotol". Ďakujeme všetkým zúčastneným.

 • Eurová burza oblečenia

  V piatok 30.9.2022 sa konala na pôde školy burza oblečenia. Návštevníci si mohli vybrať z rôzneho sortimentu, či už pre deti alebo dospelých. Ďakujeme všetkým zúčastneným za podporu našej školy, ďakujeme aj rodičom aj občanom obce za prinesené oblečenie. Žiaci si tiež vedeli vybrať a doplniť svoj šatník. Touto aktivitou sme chceli  podporiť aj finančnú gramotnosť našich žiakov. Ešte raz ďakujeme všetkým návševníkom za navýšenie triedneho fondu o 161 €. ĎAKUJEME.

 • Školské pomôcky šk. rok 2022/2023

 • Záver školského roka 2021/2022

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Záver školského roka 2021/2022.

 • Školská kvapka krvi - 10. ročník

  Školská kvapka krvi ZŠ Hontianska Vrbica

   „Hodnota človeka nie je v tom, čo urobil pre seba, ale pre iných.“  Albert Einstein

  15. júna 2022 sa rodičia, priatelia, susedia, obyvatelia obce zúčastnili dobrovoľného darovania krvi prostredníctvom mobilnej odbernej jednotky Národnej transfúznej služby SR.

  Každý deň potrebujú desiatky ľudí na Slovensku krvnú transfúziu. Krvi je stále nedostatok. Stáva sa, že nie sú k dispozícii všetky typy krvi, ktoré by lekári a pacienti potrebovali. Preto je nevyhnutné, aby sa takéto akcie konali.

  Tak ako po iné roky, aj tento rok sa akcia vydarila. Množstvo darcov prejavilo vysoký záujem o tento šľachetný čin. Všetci darcovia krvi prešli prísnou zdravotnou kontrolou.

  Veríme, že tak ako v tento deň, tak aj v budúcnosti sa stretneme s veľkým odhodlaním ľudí darovať krv.

  Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať každému kto sa pričinil o túto skvelú akciu....fotografie hovoria za všetko. ĎAKUJEME

 • Deň detí v kasárňach a súťaž hasiči očami detí

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí v kasárňach a súťaž hasiči očami detí.

 • Kocúr v čižmách

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Kocúr v čižmách.

  Divadlo Oscar a ich predstavenie pre deti z MŠ a ZŠ.

 • Moja malá záhradka

  Naša ZŠ sa zapojila do celoslovenskej súťaže Moja malá záhradka, ktorú pre prvý stupeň základných škôl vyhlásila spoločnosť Kaufland SR. Projekt priblížil žiakom prírodu a súťaživou formou vzbudil záujem o rastlinky a ich pestovanie.

 • Ochrana zúbkov pred zubným kazom !

  Dňa 10.05.2022 sa na pôde školy uskutočnila prednáška o ochrane zúbkov v podaní pani Moravskej a pani Gilyanovej z RÚVZ v Leviciach. Za účasti deti z materskej školy a žiakov základnej školy. Ďakujeme.

  Ešte v nedávnej minulosti sa zdravému mliečnemu chrupu nevenovala obzvlášť veľká pozornosť. Nakoľko mliečne zuby budú neskôr nahradené stálymi nástupcami, starostlivosť o ne sa nepovažovala za dôležitú a zubný kaz sa na zúbkoch často ani nespozoroval, prípadne sa ponechal – „Veď zub aj tak vypadne…“Tento názor nie je správny. Korene mliečnych stoličiek obopínajú zárodky stálych zubov, a tak sa v prípade hlbokého kazu infekcia môže dostať až k trvalým zubom a spôsobiť ich poškodenie. Kazy na mliečnych zuboch sa šíria veľmi rýchlo do zubnej drene a spôsobujú dieťatku bolesti a opuchy. Riešenie týchto problémov neskoro a v akútnom štádiu traumatizujú dieťa často na celý život.

 • Vrbický majáles 2022 - vystúpenie MŠ a ZŠ

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vrbický majáles 2022 - vystúpenie MŠ a ZŠ.

 • Vyčistime si našu obec 2022

  Deň Zeme, ktorý si každoročne pripomíname 22.apríla, je deň, ktorý upozorňuje na našu závislosť od darov prírody a zároveň na dôsledky nášho správania sa voči nej. Pri tejto príležitosti sa v obci Hontianska Vrbica zrealizovala environmentálna aktivity, do ktorej sa zapojili  žiaci MŠ aj ZŠ so svojimi pedagógmi. Ďakujeme a veríme, že sme aj touto maličkosťou skrášlili našu obec.

 • Noc v škole

  Pre našich žiakov 1. až 4. ročníka bol štvrtok, 7. apríl, neobyčajný. Do školy si podvečer zbalili matrace, spacáky i obľúbenú hračku. Čakala ich rozprávková noc plná zábavy a dobrodružstva.

  Stretli sme sa večer o pol siedmej. Po odložení vecí v triede sme absolvovali aktivitu s názvom cestovinová rozprávka. Nasledovala večera, kde si žiaci naplnili hladné brušká pre mnohých obľúbenou pizzou. Po zotmení nastala dlho očakávaná chvíľa. Na okraji obce sme spolu hľadali indície a stratený poklad. Nájdením všetkých, indícií a správnymi odpoveďami sme sa presunuli späť do školy. Nasledovala hygiena a po zakuklení do spacákov rozprávka na dobrú noc. Deťom sa pomaly zatvárali očká a posledné zaspalo okolo jedenástej. Ráno sme sa presunuli zo spacákov do triedy, kde sme sa naraňajkovali. Potom nasledovalo zábavné interaktívne vyučovanie a rozlúčka. Deti celú akciu zvládli na výbornú. Unavení, ale s rozžiarenými očkami odchádzali domov. Ďakujem rodičom i zamestnancom za spoluprácu.

 • Jar v škole

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Jar v škole.

  práce našich žiakov

 • Zápis do 1. ročníka

 • Karneval na škole

  Pedagogický zbor základnej školy usporiadal v piatok 25. februára 2022 karneval. Toto v škole tradičné podujatie fašiangového obdobia bolo určené pre žiakov našej školy. Do školy prišli žiaci v maskách zakúpených v obchodoch, ale aj originálne vyrobených doma. Deti boli prezlečené za rozprávkové postavičky, princezné, najrôznejšie povolania, a aj o bezpečnosť bolo postarené v podobe dvoch vojakov a jedného policajta. Pre deti bol pripravený program v podobe rôznych súťaží a tancovania na detské piesne. Súčasťou programu bol aj výber najlepšieho tanečníka/čky. Veľmi pekne ďakujeme rodičom za občerstvenie a pani vychovávateľke za skvelo zabezpečenú celodennú aktivitu.

 • Sokoliarstvo

  Sokoliarstvo je spôsob lovu pomocou vycvičených dravcov, predovšetkým sokolov, jastrabov a orlov. Túto oblasť poľovníctva nám prišiel v pondelok 21.2.2022 predstaviť na našu školu pán Danko. 

  Medzi našich žiakov materskej i základnej školy zavítal so svojimi dravými operencami, ktoré im postupne predstavoval. Boli medzi nimi sokoly, jastraby, plamienky, sovy, kuvik a krkavec. Žiakom porozprával odkiaľ pochádzajú, čím sa živia, akým spôsobom lovia svoju korisť, akou rýchlosťou dokážu letieť a rôzne ďalšie zaujímavosti o ich živote. 

  Žiaci pozorne počúvali a boli nadšení z toho, že môžu pozorovať tieto zaujímavé vtáky z bezprostrednej blízkosti. Ešte väčšiu radosť však mali, keď si niektorí z nich mohli navliecť na ruku špeciálnu rukavicu a pomocou nej podržať na chvíľu niektorého z dravcov. Zistili, že to vôbec nie je také jednoduché, ako to vyzerá. Ale za pomoci pána Danka to napokon všetci zvládli.  

  Z predstavenia odchádzali plní dojmov a zážitkov a uvedomovali si, ako je to všetko v prírode zariadené tak, aby fungovala ako celok. Zároveň pochopili, prečo je jej ochrana taká dôležitá.

 • Tablety - pomôcka vo vzdelávaní

  Elektronizácia vo vzdelávaní napreduje veľkou rýchlosťou. Ani naša škola nezaostáva. Vďaka zamestnancom, obci a športu v obci nám bolo umožnené zakúpiť z finančných prostriedkov tablety pre našich žiakov. Aj týmto spôsobom a smerom sa snažíme posúvať naše možnosti, ktoré sú v dnešnej dobe potrebné. Zvýšená motivácia žiakov, práca s digitálnym obsahom, flexibilita i kreativita sú len jedny z mála výhod, ktoré práca s touto technológiou na vyučovacích hodinách prináša. Ďakujeme.

 • Vianoce 2021

  Milí priatelia školy, želáme Vám pokojné sviatky vianočné v týchto náročnejších časoch ale veríme, že tento čas pominie a aj napriek tomu sa majte radi, pomáhajte si a spomínajte na všetko to krásne ktoré zažívate  každý jeden deň.

  Škola žije naplno. Dovoľte nám v krátkosti aspoň touto formou nahliadnúť do nášho sveta. Okrem fotografii nájdete aj dole uvedené odkazy na našich šikovných žiakov, ktorí si pre Vás pripravili menší program.

  Ešte raz všetko dobré Vám želáme, veľa zdravia, šťastia a lásky. Kolektív žiakov a zamestnancov Základnej školy v Hontianskej Vrbici.

  Vianočná pieseň a vianočné prianie

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hontianska Vrbica 6
  935 55 Hontianska Vrbica 6
 • +421 367789305

Fotogaléria